Pályaválasztást segítő szülői értekezlet

A kép eltávolítva.Pályaválasztást segítő szülői értekezlet

November 21-én pályaválasztást segítő szülői értekezletet tartottunk nyolcadikos diákjaink szülei számára. Különböző iskolatípusba tartozó középiskolákat hívtunk meg erre az alkalomra, de sajnos csak négy iskola vezetője tudott eljönni, bemutatni az iskolájuk által kínált képzési formákat és lehetőségeket. Vendégünk volt a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Arany János Műszaki Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Bethlen Gábor Szakgimnáziuma, Schulek Frigyes Két Tanítási Nyelvű Építőipari Szakközépiskolája és Csonka János Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskolája.

Az összejövetelt Bátovszky János igazgató úr nyitotta meg, majd a meghívásunkat elfogadó középiskolák tartottak rövid tájékoztatót. A bemutatkozók után kötetlen beszélgetésre került sor, ahol az egyéni, személyes kérdésekre kaphattak választ a szülők vendégeinktől és az osztályfőnököktől.

Nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk a szülőktől. Voltak, akiknek valamelyik középiskola tetszett meg, míg mások számára ezen a tájékoztatón vált érthetővé a középiskolai képzés rendszere. Úgy gondoljuk, hogy jó kezdeményezés volt a középiskolákat meghívni hozzánk. Reméljük sikerül hagyományt teremteni ezzel a pályaválasztást segítő programmal, és diákjaink a jövőben könnyebben megtalálhatják a számukra megfelelő továbbtanulási lehetőséget.

Ferencz Éva tanárnő

A kép eltávolítva.