Felsős népdalverseny

Felsős népdalverseny

Hagyományainkhoz híven idén május 7-én került megrendezésre a felsős népdalverseny iskolánkban.Rendhagyó módon most Igazgató Úr engedélyével nyilvános volt a rendezvény.A 46 versenyző mellett családtagok és az iskola tanárai,diákjai is jelen voltak,megtöltve az ebédlőt.

A versenyt közös énekléssel kezdtük,Turnovszky Tamás citera kíséretével és vezetésével csendült fel a "Hol jártál az éjjel cinege madár..." kezdetű magyar népdalunk.Ezt követően a versenyt 3 néptáncos tanuló:Kavalecz Gergő 3.d.,Woth Attila 5.a. ésTasnádi Kolos 6.d. nyitotta meg "Néma magyar"nevű táncával.

A zsűri tagjai Varró Diána(ig.h. elnök) és Turnovszky Tamás(zsűritag) voltak,akik örömmel és várakozással telve hallgatták,pontozták mind a szóló, mind a csoportos produkciókat.

Felsős népdalverseny

A zsűri pontszámai alapján az alábbi helyezések születtek:

5.évfolyam:

Szóló kategória:

I.helyezett:Horváth Flóra 5.d.

II.helyezett:Béres Bori 5.d.

III.helyezett:Tőkés Hanga

Csoportos kategória:

Megosztott I.helyezés: Fehér Liliomok 5.b. és Csömöri Lyánykák 5.b.

III.helyezés:Pletykás Lyányok

 

6.évfolyam:

Szóló kategória:

Kiemelt arany:Krizsán Márton 6.c.

I.helyezett:Belicza Maja 6.d.

II.helyezett:Takó-Boross Flóra 6.a.

III.helyezett:Biasiolo Laura 6.b.

Csoportos kategória:

I.helyezett:Fehér Rózsák 6.b.

II.helyezett:Pacsirták 6.c.

III.helyezett:Piros tulipánok 6.a.

Felsős népdalverseny

A magam részéről szeretnék köszönetet mondani mindenkinek,aki támogatta és segítette a verseny létrejöttét,illetve szeretettel szervezem és készítem fel a következő tanévben is a tanulókat,őrizve ezzel kultúránkat,hagyományainkat,támogatva összetartozásunkat.

Kittl Viktória, ének tanár,felkészítő tanár

Felsős népdalverseny

Felsős népdalverseny