Iskolanézegető

Iskolanézegető

Március 22-én nagy készülődés volt az iskolában. Iskolanézegetőre vártuk leendő elsőseinket. Az alsó tagozat minden tanítója, nevelője lelkesen készült a nagy napra. 
Az iskola főbejáratánál vártuk a kicsiket. Bátovszky János iskolánk igazgatója köszöntötte vendégeinket.  A szülők az ebédlőben foglaltak helyet, ahol tájékoztatást kaptak iskolánk működéséről. Itt találkozhattak a leendő elsős tanító nénikkel is.
Az óvodások csoportbontásban nevelői kísérettel elindultak az iskolanézegetőre. Négy helyszínen volt foglalkozás. Találkozhattak az elsős tanító nénikkel, akik játékos matematikával és verstanulással kedveskedtek a gyerekeknek. A következő helyszíneken megismerkedhettek a német és a szlovák nemzetiségi népviselettel.  Énekeltek, körjátékot tanultak, de próbálkoztak néhány szó kiejtésével is. A program a sportcsarnokban ügyességi játékokkal fejeződött be.
A délután vidám hangulatban telt. Élményekben gazdagon és apró ajándékokkal tértek vissza a gyermekek a szüleikhez.
Leendő elsősök! Szeretettel várunk benneteket az iskolában!

 

Címkék