Pályaorientációs nap a SOTE-n

Pályaorientációs nap a SOTE-n

Iskolai programként október 17.-én ellátogatott a 8.d osztály a Semmelweis Orvostudományi Egyetemre (a SOTE-ra). Egy óra út után odaértünk az egyetemre, ahol egy érdekes előadás keretében megtudtunk rengeteg hasznos dolgot az orvostudományról. Az osztálytársunk édesapja, aki ott szülészorvos körbevezetett minket a kórházban.

Láthattunk egy újszülött csecsemőt, aki egy napja jött a világra. Aranyos mosolyával az egész osztályt elragadtatta. Ezt követően egy ultrahangos képet is megnézhettünk egy 39 hetes terhes édesanyukáról. A gép monitorján keresztül megtekinthettük a kisbabát az anyuka hasában. Egy vérvétel megnézéséhez is szerencsénk volt, bár az osztály nagy része már tapasztalatból ismerhette ennek folyamatát. Miután részletesen betekintettünk az orvosok életébe, azt követően a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumot látogattuk meg. Bő egy óra alatt mindent körbejártunk, megnéztük a régi, a mai, a külföldi és a belföldi orvosi eszközöket is. Napunk végére már 2 osztálytársunk is úgy döntött, orvosi pályára fog lépni.

Filkor Izabell, Juhász Fanni 8.d