A magyar kultúra napja

A magyar kultúra napja

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le egy nagyobb kéziratcsomag részeként és jelölte meg dátummal Csekén a Himnusz kéziratát.
Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

A jeles napra tablókiállítás emlékezteti a diákokat a földszinti aulában. A megemlékezés keretében a gyerekek Viki néni vezetésével a két nagyszünetben magyar népdalokat énekeltek (pl. Aki dudás akar lenni, Béreslegény, Ősszel érik...stb.)

 

Magyar kultúra napja

Magyar kultúra napja