Angol nyelvű rejtvényfejtő verseny

Angol rejtvényfejtő verseny

Könnyebb és nehezebb rejtvényeket kaptak a felsősök a versenyen. 
Az 5-6. évfolyam feladatai között voltak állatokkal, közlekedési táblákkal, ruhákkal, testrészekkel, foglalkozásokkal kapcsolatosak. A furcsa képek felismerése mellett egy quizből sok mindent megtudhattak az elefántokról is.
A 7-8. évfolyamosok nehezebb szövegértési, vicces szókincsfejlesztési rejtvényeket fejtettek meg a sport, a vásárlás, sőt a matematika témakörben is. Próbára tette őket a tükörírás, a szavak eredete és az angol humorral telitűzdelt viccek megfejtése is.
Csoportokban dolgoztak a gyerekek, így megoszthatták a feladatokat, de a nehezebbeket közösen oldották meg.
A vidám, de kemény fejtörést igénylő feladatokat Horváth Kati néni válogatta össze.

Első helyezést elérők

  • 5-6. évfolyam: Derecskey levente 5.a, Tóth Milán 5.a
  • 7-8. évfolyam: Czeiz Milán 8.b, Lukács Laura 7.a, Pusztai Dorka 7.a

GALÉRIA MEGTEKINTÉSE