2026. március 25-én délután gyönyörű tavaszi időjárás fogadta a nagyszámú résztvevőt (110 combos nyúl) és a lelkes nézőközönséget.
Jó hangulatban és zökkenőmentesen zajlottak le a futamok az 1., 2. és a 3-4 évfolyamos Nyuszi-futamok. Külön indultak a lányok és a fiúk.
Ma került sor a csömöri sportcsarnokban a a IV. korcsoportos fiú Kézilabda Diákolimpia megyei döntőjére. A fiúk minden meccsen mindent beleadva, óriási küzdeni akarással, az egyik kulcsjátékosunkat nélkülözve végül a bronzérmet szerezték meg.
Ma az az 1.c osztály először látogatott el az iskolai könyvtárba, ahol Éva néni segítségéval megismerkedtek a könyvtár használatával. Reméljük, minél többen rendszeresen visszatérő könyvtári tagok, lelkes olvasók lesznek!
A tárlat, amelyen iskolánk tanulói által készített alkotások is kiállításra kerültek, március 21. és április 18. között tekinthető meg ingyenesen.
2026. március 24-én 12 fővel vettünk részt a Neumann Komplex térségi vetélkedőn Erdőkertesen.
Nagy örömünkre a Strelli Léna, Olasz Sebestyén, Szibrik Luca, Baján Bálint összeállítású csapat a 4. évfolyamosok közül 1. helyezést ért el.
Március 12-én tartottuk iskolánkban a Népmesemondó versenyt az alsós diákoknak. Pénteken került sor az eredményhirdetésre.
A 2025/2026. tanév rendjéről szóló 27/2025. (VII .24.) BM rendelet 8. §-a alapján a 2026/2027. tanévre történő általános iskolai beiratkozásra intézményünkben az alábbi időpontokban kerül sor: 2026. április 23. (csütörtök) és április 24. (péntek).
Péntek délután a művelődési házban, ahogy mondani szokás, még a csilláron is nézők lógtak.
Március 20-án rendeztük meg a következő Happy Friday-t a gyerekek kérésére közösen. A műsorunk nagyon színes volt. Sok tanuló lépett fel klasszikus darabokkal, megcsillogtatva a hangszeres tudásukat és népdalokat is sokan énekeltek.
Nagy örömmel jelentem be, hogy Kovács Dóra 6.D. osztályos tanulónak kiállításra került az egyik munkája, amellyel a "Kínai ünnepek" című rajzpályázatra jelentkezett!
Osztályfőnöki óra keretében az 5.a osztállyal az iskolai könyvtárban jártunk.
Bánkuti Bence, Sáfrányos-Sisán Bence és Weckerman Bálint iskolánk német nemzetiségi tanulói a DSD I. nyelvi diploma szóbeli részén sikeres, B1 vizsgát teljesítettek.
Felkészítőjük: Pétervári-Tomka Orsolya
Gratulálunk!
Márciusban a 7. évfolyam tanulói a Karinthy Színház vendégei voltak, ahol megtekintették Mikszáth Kálmán Szent Péter esernyője című művének színpadi adaptációját.
53 diák küldött be megoldást a játékra, a 3.c és az 5.a osztály volt a legaktívabb. A legtöbb pontot (39) holtversenyben elérő két tanuló, akik könyvjutalomban részesülnek és kaptak egy-egy "VIP-olvasójegyet" is: Ankucza Lili (4.c) és Jantó Vivien (5.a).


