Kiemelkedő sikert értek el tanulóink az Atlétika Többpróba Országos döntőjén Kecskeméten. A III. korcsoportos fiúcsapat fantasztikus versenyzéssel a 2. helyen végzett, míg egyéniben iskolánk tanulója, Szemler Zente, az ország legjobbjának bizonyult, és megszerezte az 1. helyezést.
Ez volt a legboldogabb péntek a számomra! A gyerekek kérésére szerveztem meg a tanév utolsó aula-koncertjét, ahol boldog, felszabadult hangulatban búcsúztunk ettől a tanévtől a magunk módján:együtt. Az összes szünetben zene szólt természetesen minden zenei stílus képviselte magát.
Az "Így közlekedünk mi" országos rajzverseny egyik díjazottja Tóth Kende 5.b. osztályos tanuló lett! Gratulálunk a sikeréhez és nagyon büszkék vagyunk rá!
Első szülői értekezlet időpontja: 2026. június 24. 17 óra
Az diákok beosztását osztályokba a mellékelt dokumentum tartalmazza (nevek helyett OM-azonosítókkal)
Belicza Maja első lett az Országos Nemzetiségi Tanulmányi Versenyen szlovák nyelv és irodalom tantárgyból! Ez egy kétfordulós országos verseny, a felépítése megfelel a nyelvvizsgának.
A 8. osztály angol nívócsoportjának tanulói Junior Angol B1 nyelvvizsgán vettek részt, amelyet iskolánkban, kihelyezett formában szerveztünk meg az Euroexam Nyelvvizsgaközponttal együttműködve.
Tanulóinknak sok sikert kívánunk további angol nyelvi tanulmányaikhoz!
A 7. évfolyammal a batikolás technikáját próbáltuk ki és sajátítottuk el a legutóbbi vizuális kultúra tanóránkon. Az érdeklődő fiatalok nagyon élvezték a kísérletezést.
Az egész éves (6-8. évfolyam) művészettörténet projektet sikerült feldolgoznom, majd a legjobban sikerült kézzel készült plakátokat kiállítottam az iskola aulájában. Nagyon minőségi anyagok is születtek!
A negyedik és ötödik évfolyam tanulói a Lázár Ervin Program keretében a Kolibri Színházban megtekintették a János vitéz c. előadást.
Ma Székesfehérváron jártunk a IV. korcsoportos fiúkkal az atlétikai többpróba országos döntőn.
A csapat jól szerepelt a 13. helyen végzett.
Egyéniben Tóth Milán a 8. helyet szerezte meg.
A 8. évfolyammal kipróbáltunk egy kísérleti fotográfiai eljárást az 1840-es évekből, a cianotípiát, más néven kéknyomatot. A kísérlet napfénnyel működik, így időjáráshoz voltunk kötve.
Június 14-én 18:00 órától a Petőfi Sándor Művelődési Házban az iskolánk diákjaiból és tanáraiból alakult lekes társulat előadja a Dzsungel könyve c. musicalt. Rendező: Forgó Klára és Varga Anikó.
A 'Tovább' linkre vagy a képre klikkelve olvashatja az utolsó tanítási hét programját.
Az érdeklődő diákjaink a földszinti aulában Való Kinga és Való Ibolya festőművészek vezetésével élményfestésen vehettek részt. Az instruktorok segítségével bárki létre tud hozni egy igazi festményt.
Az országos szlovák népdaléneklő, vers- és prózamondó verseny döntőjében iskolánk szlovákos tanulói igazán szépen szerepeltek. Belicza Maja ének, valamint vers- és próza kategóriában is első lett! Kamaraegyüttesünk csoportos ének kategóriában az Országos Szlovák Önkormányzat díját nyerte el.


