2026-06-15

Kiemelkedő sikert értek el tanulóink az Atlétika Többpróba Országos döntőjén Kecskeméten. A III. korcsoportos fiúcsapat fantasztikus versenyzéssel a 2. helyen végzett, míg egyéniben iskolánk tanulója, Szemler Zente, az ország legjobbjának bizonyult, és megszerezte az 1. helyezést.

2026-06-15

Ez volt a legboldogabb péntek a számomra! A gyerekek kérésére szerveztem meg a tanév utolsó aula-koncertjét, ahol boldog, felszabadult hangulatban búcsúztunk ettől a tanévtől a magunk módján:együtt. Az összes szünetben zene szólt természetesen minden zenei stílus képviselte magát.

2026-06-15

Az "Így közlekedünk mi" országos rajzverseny egyik díjazottja Tóth Kende 5.b. osztályos tanuló lett! Gratulálunk a sikeréhez és nagyon büszkék vagyunk rá!

2026-06-11

Első szülői értekezlet időpontja: 2026. június 24. 17 óra                
Az diákok beosztását osztályokba a mellékelt dokumentum tartalmazza (nevek helyett OM-azonosítókkal)

 

 

2026-06-11

Belicza Maja első lett az Országos Nemzetiségi Tanulmányi Versenyen szlovák nyelv és irodalom tantárgyból! Ez egy kétfordulós országos verseny, a felépítése megfelel a nyelvvizsgának.

2026-06-09

A 8. osztály angol nívócsoportjának tanulói Junior Angol B1 nyelvvizsgán vettek részt, amelyet iskolánkban, kihelyezett formában szerveztünk meg az Euroexam Nyelvvizsgaközponttal együttműködve.

Tanulóinknak sok sikert kívánunk további angol nyelvi tanulmányaikhoz!

2026-06-09

A 7. évfolyammal a batikolás technikáját próbáltuk ki és sajátítottuk el a legutóbbi vizuális kultúra tanóránkon. Az érdeklődő fiatalok nagyon élvezték a kísérletezést.

2026-06-09

Az egész éves (6-8. évfolyam) művészettörténet projektet sikerült feldolgoznom, majd a legjobban sikerült kézzel készült plakátokat kiállítottam az iskola aulájában. Nagyon minőségi anyagok is születtek!

2026-06-05

A negyedik és ötödik évfolyam tanulói a Lázár Ervin Program keretében a Kolibri Színházban megtekintették a János vitéz c. előadást.

2026-06-05

Ma Székesfehérváron jártunk a IV. korcsoportos fiúkkal az atlétikai többpróba országos döntőn.
A csapat jól szerepelt a 13. helyen végzett.
Egyéniben Tóth Milán a 8. helyet szerezte meg.

2026-06-04
Pedagógusnap alkalmából az önkormányzat és a művelődési ház szervezésében ünnepséget tartottak, melyen az önkormányzati és evangélikus óvoda, az általános  iskola, a zeneiskola és az önkormányzati bölcsőde munkatársait látták vendégül. Az esten adták át „Az év pedagógusa” kitüntetéseket is, melyet idén iskolánk tanára, Lencsés Szilvia, és Vallóné Nagy Anna zenepedagógus kapott meg az intézmények, a szülői közösségek és a tanulói szavazatok alapján.
2026-06-04

A 8. évfolyammal kipróbáltunk egy kísérleti fotográfiai eljárást az 1840-es évekből, a cianotípiát, más néven kéknyomatot. A kísérlet napfénnyel működik, így időjáráshoz voltunk kötve.

2026-06-04

Június 14-én 18:00 órától a Petőfi Sándor Művelődési Házban  az iskolánk diákjaiból és tanáraiból alakult lekes társulat előadja a Dzsungel könyve c. musicalt. Rendező: Forgó Klára és Varga Anikó.

2026-06-03

A 'Tovább' linkre vagy a képre klikkelve olvashatja az utolsó tanítási hét programját.

2026-06-02

Az érdeklődő diákjaink a földszinti aulában Való Kinga és Való Ibolya festőművészek vezetésével élményfestésen vehettek részt. Az instruktorok segítségével bárki létre tud hozni egy igazi festményt.

2026-06-01

Az országos szlovák népdaléneklő, vers- és prózamondó verseny döntőjében iskolánk szlovákos tanulói igazán szépen szerepeltek. Belicza Maja ének, valamint vers- és próza kategóriában is első lett! Kamaraegyüttesünk csoportos ének kategóriában az Országos Szlovák Önkormányzat díját nyerte el.