Szlovák Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál

Szlovák Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál

Iskolánkból a idén több csoport is részt vett a Szlovák Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválon Szarvason, május idusán.

A 6d -s szlovákos lányok a nyári drámatáborban készült előadás bemutatójában vettek részt több másik iskola tanulójával. A darab a Tátra kialalakulásáról szóló mondát dolgozta fel. A csömöri lányok (Belicza Maja, Fórizs Viktória, Garaba Zsófia, Rádi Emili Léna, főszerepeket játszottak darabban. 

A 3d teljes szlovák csoport önálló darabot adott elő: Milos Macourek: Mach és Sebesztová az iskolában Magyarországon is népszerű könyvének egyik részletet : Hogyan jutott Mach és Sebesztová a varázslatos telefonkagylóhoz. 

Az országból összegyűlt csoportok közül a csömöri harmadikosok voltak a legfiatalabbak. Ezért is emelte ki a szakmai zsűri, hogy a színpadi természetes jelenlétük, humoruk, nyelvi jártasságuk meghaladja korukat. A találkozó nem verseny volt, de a legeredetibb előadás titulusát magukénak tudhatják a harmadikos szlovákosok. 

Felkészítő tanár: Tóth Mária

GALÉRIA MEGNYITÁSA