Csömöri siker Nagylakon

Csömöri siker Nagylakon

Szeptember végén zajlott a  romániai Nagylakon a nemzetközi szlovák szólista énekverseny a Cez Nadlak je  aminek első kategóriájában (6-12 évesek korcsoportja) Belicza Maja a Csömöri Mátyás király Általános Iskola 6d szlovák nemzetiségi oktatásban részt vevő tanulója képviselte egyedüli indulóként Magyarországot. A négynapos esemény első két napján a szlovák diaszpórából (Magyarország, Románia, Szerbia) érkező gyerekek és ifjak zenekarral próbálták be saját tájegységük két jellegzetes népdalát, majd a kétfordulós verseny után kerültek a gálaműsorba. Maja most jutott el először erre a versenyre, s itthon nem volt még lehetősége zenekarral énekelni. Ennek ellenére talpraesettségét, tiszta hangjait, muzikalitását külön kiemelte a Szerbiából érkező zenekarvezető (a zenekar is nemzetközi volt), s várják vissza őt jövőre is. Gratulálunk Maja, csak így tovább.

Belicza Maja utazását a családja mellett a Csömöri Önkormányzat is támogatta, népviseletét a Csömöri Szlovák Önkormányzat biztosította.

Felkészülését segítették: Ráduly Idlikó és Tóth Mária tanárnők.

Címkék