Jót tenni jó

adomány-1d

A Csömöri Mátyás Király Általános Iskola első évfolyamának osztályai csatlakoztak a Csömöri Szent Rita Karitász Közösség húsvéti gyűjtési akciójához. A szülőkhöz fordultunk azzal a kéréssel, hogy kezdeményezésünket támogassák élelmiszer vagy tisztálkodási szerek adományozásával.
Meghatottan figyeltük, ahogy egy héten keresztül hozták a szülők adományaikat. Osztályonként több szatyornyi- doboznyi tészta, liszt, konzerv, édesség, tisztálkodó szer gyűlt össze.
A hét utolsó napján, pénteken az első osztályos gyerekek felsorakoztak és maguk vitték el a gyűjtőhelyre osztályuk adományát. Megtudtuk, hogy 160 csömöri rászoruló családnak (gyerekeknek és időseknek) készülnek a mi adományainkból is csomagok, amelyek segítenek azoknak a helyi rászoruló családoknak szebbé tenni a húsvéti ünnepet, akik számára nehézséget okoz az alapvető élelmiszerek beszerzése.
A gyerekek megtapasztalták az önzetlen segítés örömét és csillogó szemmel helyezték el kis csomagjaikat.
Hálás szívvel köszönjük a szülőknek a rengeteg felajánlást.

Az első évfolyam tanítói

 

GALÉRIA MEGTEKINTÉSE