Beszámoló a negyedikesek erdei iskolájáról

erdeiiskola

GALÉRIA (további képekhez klikkelj ide)

Az indulás előtt nagyon izgultam, mert még sosem aludtam távol a szüleimtől. Telepakoltunk egy nagy utazótáskát, még jó, hogy húzni lehetett. Kb. egy órás buszutazás után érkeztünk meg, elfoglaltuk a szobáinkat, és máris indultunk a patakhoz. Persze a csomagom legaljáról kellett előszednem a gumicsizmát. A pataknál csapatokra osztottak minket. Szitákat és vödröket kaptunk. A vödröket megtöltöttük vízzel, a szitákat belemártottuk a vízbe, és kis állatkákat halásztunk ki. Találtunk keringőbogarat, vízibolhát, sőt még víziskorpiót is. Miután mindet alaposan tanulmányoztuk, visszaengedtük őket a patakba. Ebéd után a játszótéren játszottunk, aztán kártyáztunk, társasoztunk és beszélgettünk. Kiderült, hogy aznap még éjszakai túrára is megyünk. Mikor besötétedett, elemlámpákkal elindultunk az erdőbe, de hamarosan kikapcsoltuk, és csak a holdfény világított. Csöndben figyeltünk a hangokra, és hallottunk szarvasbőgést is. Ezután olyan fáradt voltam, hogy azonnal el is aludtam.

Másnap a mi osztályunk túrázni ment a kilátóhoz. A piros túristajelzést követtük. Sokat gyalogoltunk, de megérte. Gyönyörű volt a kilátás! Közben gyűjtöttünk faleveleket, amiket este beragasztottunk a naplónkba. Délután sólyombemutatón vettünk részt. Sólymon kívül baglyot, siklót, sünit és vadászgörényt is láttunk, és minden állatot megsimogathattunk. A vadászgörény kedvenc játéka az volt, hogy bemászott egy pulóverbe, összevissza hajtogatták, és mégis ügyesen kitalált.

A harmadik nap megtudtuk, hogy a kilátóhoz vezető gyalogút nem is számított hossszúnak, mert most egy három órás túrára indultunk. Először elmentünk a Hiúz Házhoz. Ott érdekes feladatokat oldottunk meg, pl. különböző szőröket lehetett megtapintani, és ki kellett találni, milyen állatnak a szőre. Ezenkívül láttunk levélvágó hangyákat is, sorban vitték a bolyba a kis levéldarabokat. Utána elindultunk a tanösvényen, amelynek 8 állomása volt. A túravezetőnk mindenhol mutatott valami érdekességet, egy rétet teli őszi kikericcsel, farkaspókot, ami a hátán hordta a kicsinyeit, denevérodút, gubacsdarazsat.

Délutánonként játékos feladatok, csapatversenyek vártak ránk, pl. kirakódarabokat kellett keresnünk az erdőben, majd összeraknunk. Szerencsére mind meglett. Vagy papírrókákra vadásztunk, amiből én 5-öt is találtam. Lefekvés előtt mindig összegyűltünk egy szobában, és mesét hallgattunk.

Nagyon jól éreztem magam, hamar elmúlt a négy nap. Vicces volt, hogy egyszerre érkeztem haza a postán küldött képeslapommal.

Pintér Lívia, 4.d. osztály